AKCE

VÝSTAVA MAZLÍČKU 2019

Výstava mazlíčků letos zase probíhala na naší škole dne 7.10.2019.

Zúčastnilo se docela hodně dětí se svými mazlíčky.   Všichni byly moc hezcí a šlo vidět, že mají své děti moc rádi a všem je moc dobře. Všem zúčastněným děkujeme a výhercům gratulujeme.

A tady jsou výsledky NEJ MAZLÍČKA :

Na prvním místě se umístil MATYÁŠ VESELÝ (6.A)  s AGATIMOU

Na druhém místě se umístila  BARBORA SOKOLOVÁ (4.A) s  KŘEČKEM

Na třetím místě skončil JAKUB WITTGRUBER (5.A) s AGAMOU

Soutěžilo se i o nejhezčí povídaní o svém mazlíčkovi, kde s nejhezčím povídáním zvítězila TEREZA DOBEŠOVÁ (8.A) s JEŽKEM      a     KLÁRA A NATÁLIE ZIMČÍKOVY (1.A, 3.A)  s POTKANY

CESTA PRO TITUL EKOŠKOLY

26.6.2018

Sešel se Ekotým na Svinovském nádraží. Ve 4:30 jsme odjeli vlakem Regiojet směrem do Prahy . V osm ráno jsme dorazili na místo, odkud jsme pěšky došli do budovy senátu České republiky. Tam jsme hrdě převzali titul Ekoškola společně s vlajkou a jinými cenami. Součástí programu byla i prohlídka Valdštejnského paláce. Ve zbytku dne jsme se procházeli Prahou a svou cestu ukončili opět na nádraží směrem do Ostravy.

Uklízíme Bělský les

Dne 5.4. 2018 náš Ekotým uklízel v Bělském lese. Nasbírali jsme 5 pytlů odpadků. Sbírali jsme zvlášť plasty, papír, sklo, kovy, elektroniku a textil...

VÝSTAVA MAZLÍČKŮ

Je to výstava, ve které si žáci mohou donést svého domácího mazlíčka a poukázat na to, jak o něj pečují. Mazlíček je poté bodován hlasy, které mu udělili rodiče, žáci nebo příbuzní. Žák si musí připravit povídání o svém mazlíčkovi, následně je povídání hodnoceno porotou a mazlíček je hodnocen počtem hlasů.

Naše výstava proběhla 22. 9. ve 12:00 a končilo v 17:00 v okolí šaten.

Názor jednoho z poroty: Na výstavě bylo moc pěkných mazlíčků. Bylo by super, kdyby na výstavu přišlo víc žáků. Byli tam různé zvířátka. Častější byli např. kočky morčata, křečci, želvy, rybičky, králík ale neobvyklé zvíře byl například krab nebo šnek. Většina žáků neměla psaní o svém mazlíčkovi. Také by žáci mohli chodit na výstavu o něco dříve....

VÝHERCI NEJ MAZLÍČEK

1.místo

1. Kočka s koťaty- Marie Hellerová 9.A

2. Chameleon- Adriana Kuchaříková 2.B a kočka- Tereza Šarajová 3.B

3. Morče- Dominik Vlček 7.B

Povídání o mazlíčkovi:

Ocenění získali tito žáci- Adam Dehner 5.A, Karolina Válková 4.A

DEN ZEMĚ V KOPŘIVNICI

Výlet do Kopřivnic

Popis Dne Země žákyně, která tento den pořádala:

Celý den začal tím, že se naše skupina sešla u obchodu Albert poblíž školy. Sraz byl v šest hodin ráno. Skupina tvořila čtyři žáky a naše paní učitelka M. Langrová. Od místa setkání jsme mířili na tramvajovou zastávku. Dojeli jsme na konečnou zastávku a směřovali na autobus, který nás svezl z Ostravy do Kopřivnic. Cesta trvala asi hodinu. Poté, co jsme dorazili na místo určení, jsme začali s přípravou Dne Země. Postavili jsme stany a hlavně naše stanoviště. Naše stanoviště mělo za úkol ukázat všem, co přišli, jak se vyrábí ruční papír (ale to si dohledejte sami ). Vše jsme chystali pro děti ze škol a školek a také rodičům. Rodiče si práci s ručním papírem mohli vyzkoušet také, samozřejmě i s naší pomocí. Měli jsme tam oběd, což beru jako velké plus, protože jsme tam byli skoro celé odpoledne. Nechyběli tam ale i stánky s občerstvením, takže o jídlo a pití bylo postaráno. Nebyli jsme ale jediní, co měli nějaké stanoviště. Bylo tam toho víc, jako například něco o vodě, ovzduší, fauně, floře nebo něco o šelmách v ČR. Bylo tam toho spousta. Zajímavé stanoviště bylo s názvem "Jak přežít v divočině", které ale bylo spíš jako zábava. Dále byl uspořádán quiz, ve kterém byly otázky ze stanovišť. Ti, kteří měli všechny otázky správně, si odnesli s sebou cenu. Po tom všem jsme se všichni pořadatelé vyfotili, uklidili svá stanoviště a asi kolem šesté hodiny odpoledne jsme mířili zase na autobus směrem do Ostravy. Tam jsme se u tramvajové zastávky rozdělili a spěchali po tom náročném ale výjimečném dni zpět domů.

Balintová Sabina 9.A

PREZENTACE O TŘÍDĚNÍ ODPADU VE ŠKOLE

Naším úkolem není jen tak sedět a čekat, až si lidi uvědomí, že s tříděním odpadu to jde od desíti k pěti... V naší škole se snažíme všem ukázat, že třídění odpadu je důležité a pro budoucnost věc číslo jedna! To vše je poukázáno ve všech třídách školy pomocí prezentace, kterou si samozřejmě připravili členové Ekotýmu.

© 2016 Worlds Collide. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode